logo

Cherokee

 

ZROZEN Z PŮVODNÍ DNA ZNAČKY JEEP®

 

 

NESPOUTANOST JE KRÁSNÁ

 

S prvotřídními jízdními vlastnostmi na silnici, spotřebou paliva, legendárními schopnostmi v terénu a řadou exkluzivních technologií posouvá zcela nový Jeep® Cherokee laťku v daném segmentu zase o něco výš. Byl stvořen pro ty, jež vyžadují přitažlivý vzhled i schopnosti. Svými rozměry, důmyslnými technologiemi a schopnostmi rozvíjí legendární DNA značky Jeep®.

 

 

 HLEDÁNÍ NOVÝCH ZÁŽITKŮ

 

NEKOMPROMISNĚ ÚČINNÝ

 

VZNĚTOVÝ PŘEPLŇOVANÝ MOTOR 2.0 MULTIJET II

 

Dopřejte si na svých cestách výkon, účinnost a spolehlivost nového vznětového přeplňovaného motoru 2.2 l. Zažijte skvělou jízdu díky jednomu z nejvýkonnějších vznětových přeplňovaných čtyřválců na trhu. Můžete si dovolit přemýšlet méně o spotřebě paliva a emisích díky pouhým 5,7 l/100 km a 150 g CO2/km. Zásluhu na těchto skvělých parametrech mají variabilní geometrie lopatek turbodmychadla, inteligentní alternátor a olejové čerpadlo s variabilním objemem. Nechte se ohromit neuvěřitelnou silou 200 k produkovanou při 3500 ot./min a točivým momentem 440 Nm při 2500 ot./min. Objevte verzi o výkonu 185 k nebo 200 k s pohonem všech kol 4x4 Jeep® Active Drive I, s 9stupňovou automatickou převodovkou a systémem Start&Stop. Lepší spotřeba paliva, vyšší výkon a mimořádná offroadová DNA modelu Jeep® Cherokee v podobě zvýšeného sání chránícího motor proti průniku vody při brodění až 48 cm.

 

NEKOMPROMISNĚ SCHOPNÝ

 

ZÁŽEHOVÝ MOTOR 3.2 PENTASTAR® V6

 

Motor 3.2 Pentastar V-6 je prvním odvozeným motorem od proslulé jednotky 3.6 Pentastar V-6, který těží ze stejných inovací jako tento sourozenec o vyšším zdvihovém objemu. Ten proslul především svou účinností, výkonem a vytříbeností. Motor přináší příjemný požitek z jízdy, zejména díky nízké hlučnosti, minimálním vibracím a tvrdosti. To vše při vysokém specifickém výkonu 84,2 k na litr zdvihového objemu. Spotřeba paliva je přitom ve srovnání s předchozím vidlicovým šestiválcem o 30 % nižší.

 

 

JISTOTA NAPROSTÉ BEZPEČNOSTI

 

O vaši bezpečnost se ve voze Cherokee stará přes 70 standardních a volitelných prvků bezpečnosti. Nový volant nabízí v bezpečném dosahu prstů řadu ovládacích prvků. Do odolné karoserie vyrobené z 65 procent z vysokopevnostní oceli vložili inženýři celou řadu prvků aktivní a pasivní bezpečnosti. Tyto prvky vám dodají klid na každém kilometru. Vrcholné možnosti představuje adaptivní tempomat Plus, který prostřednictvím radaru a video senzorů pomáhá udržet bezpečný odstup od vpředu jedoucího vozidla a v případě potřeby je schopen vůz zcela zastavit. Nový parkovací asistent pro podélné a kolmé parkování využívá ultrazvukových snímačů pro pomoc při parkování, systém sledování jízdních pruhů vás pak udrží bezpečně v jízdním pruhu.